Синдром сухого ока

Відомим фактом є те, що за здоровий стан очей у людини відповідає слізна плівка - це тонкий шар сльози, товщиною приблизно 10 мкм, який повністю покриває передню поверхню ока. Слізна плівка не тільки захищає очі від дрібних часток пилу та шкідливої дії навколишнього середовища, а також забезпечує надходження усіх поживних речовин і кисню до рогівки. А розчинені в ній імунні комплекси створюють природний бар’єр для інфекційних агентів.

Коли рогівка починає недостатньо змащуватися сльозою, її поверхня стає вразливою до зовнішніх подразників, які в свою чергу провокують дискомфортні відчуття такі як почервоніння, печіння, свербіж, відчуття піску в очах, сльозотеча, світлобоязнь, різь та біль в очах. Всі ці симптоми належать до так званого синдрому сухого ока.

Давайте детальніше розглянемо "чому " і "як " він з'являється.

По суті синдром сухого ока - це є патологічний стан рогівки, який виникає при розривах слізної плівки або ж при недостатньому виробленні слізної рідини.

Загальних причин для його розвитку можна виділити дві:

  • недостатнє утворення сльози;
  • вплив зовнішніх факторів;

Недостатнє утворення слізної рідини, зазвичай пов'язане із різними захворюваннями, такі випадки зустрічаються досить рідко, але все ж мають місце.

Найбільш частіше синдром сухого ока спричиняють різні фактори пов'язані з нашим способом життя та впливом навколишнього середовища. 
В основному до них відносяться:

- постійна робота за монітором комп'ютера або ж інших пристроїв (зменшується частота моргання);

- перебування у приміщенні з сухим повітрям (кондиціювання, опалення);

- перебування на вулиці під час сильного вітру або без сонячних окулярів;

- користування контактними лінзами;

- застосування антибактеріальних офтальмологічних препаратів.

Перш за все "сухі очі " - це дискомфорт. Постійне відчуття печіння, піску в очах, почервоніння не дають відчувати себе комфортно та впевнено, а ігноруваня симптомів може призвести до ускладнень. В наш час майже кожна людина у своєму житті стикається з синдром сухого ока, особливо це активні користувачі контактних лінз та люди, які багато часу проводять за монітором комп'ютера.

При багатогодинній роботі за монітором людина фіксує погляд в одному напрямку і "забуває " моргати, а зменшення частоти моргання призводить до того, що передня частина ока, а саме рогівка, погано змочується сльозою.

Користувачам контактних лінз також знайомі ці неприємні відчуття, оскільки лінза покриває певну частину рогівки, тим самим перешкоджаючи вільному доступу сльози до неї. Саме тому в склад розчинів для лінз, і сам матеріал лінз, вводять додаткові зволожуючі агенти, щоб мінімізувати недостатнє природнє зволоження.

При першій появі дискомфорту в очах, насамперед користувачам контактних лінз, обов'язково потрібно звернутися до лікаря-офтальмолога, саме він швидко може діагностувати причини неприємних відчуттів і виписати потрібні засоби для їх усунення. Зазвичай такими засобами є зволожуючі очні краплі або "штучні сльози ". В їх склад входять спеціальні компоненти, які відновлюють зволожуючий шар на поверхні рогівки і усувають прояви синдрому сухого ока. Їх використання може бути призначене лікарем, як постійне, так і час від часу. Все залежить від симптомів та причин появи.

В наших оптиках кваліфіковані лікарі-офтальмологи перевірять та підберуть для вас тільки найкращі зволожуючі краплі для того щоб ваші очі завжди виглядали сяючими та здоровими.

Ознайомитися детальніше з асортиментом зволожуючих крапель ви можете в каталозі інтернет-магазину 
"Краплі "

Жіночі окуляри Переглянути
Контакт-центр
Задати питання 24 / 7

Якщо у вас виникли питання, маєте скарги, або побажання, зв’яжiться з нами. Наші спецiалiсти допоможуть вам.

ІНШІ НОВИНИ
Інші новини
Синдром сухого ока-Фото-0 https://opticaluxor.ua
Догляд за контактними лінзами
Плануєте користуватися контактними лінзами? Чи вже користуєтеся? Є декілька правил для користувачів, які обов'язково треба знати.
Дiзнатись бiльше
Синдром сухого ока-Фото-1 https://opticaluxor.ua
Які окуляри вам підходять?
Окуляри є важливим аксесуаром для нас. Вони захищають наші очі від ультрафіолету і доповнюють образ. Є велика кількість форм оправ, а які підходять вам?
Дiзнатись бiльше
Синдром сухого ока-Фото-2 https://opticaluxor.ua
Додатково -20% на оправи та сонцезахисні окуляри
Знижки на всі сонцезахисні окуляри та оправи, обирайте подарунки рідним та собі.
Дiзнатись бiльше
Синдром сухого ока-Фото-3 https://opticaluxor.ua
Лінзи для водіїв Zeiss DriveSafe від компанії Carl Zeiss Vision
97% водіїв зазначили дані лінзи, як кращий варіант, щоб відчувати себе за кермом автомобіля більш комфортно.
Дiзнатись бiльше
Синдром сухого ока-Фото-4 https://opticaluxor.ua
Лінзи в сонцезахисних окулярах: основні характеристики
Якщо ви вирішили купити сонцезахисні окуляри, вам в першу чергу слід знати про характеристики лінз: що від чого захищає і що для чого призначене.
Дiзнатись бiльше