Як допомогти дитині звикнути до окулярів?

Для більшості дітей абсолютно нормально відчувати себе незвично в нових окулярах. Процес адаптації може супроводжуватися такими проявами дискомфорту, як: 

  • напруження в очах; 
  • зображення сприймається чітко, але не комфортно; 
  • спотворений периферійний зір; 
  • відчуття головного болю; 
  • об’єкти можуть здаватися ближче або далі, ніж зазвичай. 


Час адаптації в деякій мірі залежить від того чи носила ваша дитина окуляри раніше. Якщо окуляри були виписані вперше, то дитині відчуття оправи на обличчі може здаватися трохи дивним, а також необхідно пристосуватися до нового сприйняття навколишнього світу. Якщо ж дитина раніше вже носила окуляри, але рецепт в попередніх відрізняється від нових, або ж ви обрали іншу оправу, також буде потрібен певний час на адаптацію.
 
В будь якому з цих випадків пристосування до окулярів займе певний час, але згодом дитина буде себе в них відчувати абсолютно комфортно.
 
Лікар-офтальмолог завжди намагається скорегувати зір вашої дитини максимально комфортно та правильно, враховуючи можливі майбутні зміни в рецепті. Період адаптації до окулярів, нових або старих, у кожної дитини індивідуальний, але ми спробували сформулювати для вас кілька порад, які допоможуть вам у цьому.
 
1. Попросіть дитину носити окуляри поступово 
 
Перші окуляри дитині слід носити послідовно: починати з кількох годин на день і поступово збільшувати цей час. Дітям адаптуватися до нового сприйняття зображення може бути важче ніж дорослим, тому обов’язково слід приділяти увагу відчуттям дитини в окулярах. Якщо дитина скаржиться на легкий головний біль або біль в очах, слід зняти окуляри, доки не пройдуть симптоми, а потім знову одягнути їх. Якщо окуляри вже не перші, а в нових рецепт відрізняється від попередніх, носити попередні окуляри не бажано, оскільки можуть з’являтися дискомфортні відчуття.
 
2. Правильно відрегулюйте посадку окулярів 
 
Під час виготовлення окулярів, лінзи в оправу монтуються таким чином, щоб оптичний центр лінзи знаходився навпроти зіниці, саме так зображення передається максимально чітко. Переконайтеся, що очі вашої дитини дивляться через оптичний центр, якщо це не так, попросіть майстра відрегулювати посадку, щоб окуляри щільно трималися і не зсувалися на кінчик носа.
 
3. Слідкуйте за чистотою лінз 
 
Пил та брудні плями на лінзах заважають чіткому зору, вони роблять зображення розмитим, що може дратувати дитину і вона почне знімати окуляри. Кожного разу перед тим як одягнути окуляри прослідкуйте, щоб оптичні лінзи були чистими та без подряпин. Намагайтеся разом з дитиною слідкувати за чистотою окулярів, використовуючи спеціальні засоби або ж теплу воду для їх очистки.
 
4. Психологічно підтримуйте дитину 
 
Інколи діти соромляться носити окуляри з багатьох причин, батьки мають правильно і доступно пояснити дитині важливість окулярів та психологічно підтримувати її в перший період адаптації. Одна із порад для батьків – дайте дитині  право обрати оправу, яка їй подобається по кольору чи по стилю. Досить часто діти не носять окуляри тільки через те, що їм не подобається сама оправа, а це може призводити до погіршення зору. Запевняйте дитину, що вона виглядає в окулярах гарно та стильно, це допоможе їй не соромитися їх одягати.
 
Це були кілька загальних рекомендацій, як допомогти дитині адаптуватися до окулярів. Якщо ж наведені вище симптоми дискомфорту не проходять у дитини на протязі 2-3 тижнів, обов’язково зверніться ще раз до лікаря для перевірки правильності рецепту. Адреси та телефони наших магазинів
 за посиланням
 

Жіночі окуляри Переглянути
Контакт-центр
Задати питання 24 / 7

Якщо у вас виникли питання, маєте скарги, або побажання, зв’яжiться з нами. Наші спецiалiсти допоможуть вам.

ІНШІ НОВИНИ
Інші новини
Як допомогти дитині звикнути до окулярів?-Фото-0 https://opticaluxor.ua
Основні правила догляду за окулярами
Як правильно одягати окуляри? Якими засобами для догляду користуватися? Як вберегти окуляри від механічних пошкоджень? Розібралися у статті.
Дiзнатись бiльше
Як допомогти дитині звикнути до окулярів?-Фото-1 https://opticaluxor.ua
Як захистити очі від шкідливого синього світла?
Якщо ви працюєте за комп'ютером або довго користуєтеся телефоном, напевно, помічали як потім болять очі. Чому так відбувається і як цьому допомогти?
Дiзнатись бiльше
Як допомогти дитині звикнути до окулярів?-Фото-2 https://opticaluxor.ua
Які окуляри вам підходять?
Окуляри є важливим аксесуаром для нас. Вони захищають наші очі від ультрафіолету і доповнюють образ. Є велика кількість форм оправ, а які підходять вам?
Дiзнатись бiльше
Як допомогти дитині звикнути до окулярів?-Фото-3 https://opticaluxor.ua
Синдром сухого ока
Причини виникнення та поради для запобігання синдрому сухого ока.
Дiзнатись бiльше
Як допомогти дитині звикнути до окулярів?-Фото-4 https://opticaluxor.ua
Які бувають контактні лінзи?
Основні характеристики контактних лінз, про які вам варто знати, роблячи вибір.
Дiзнатись бiльше