Отже, в першу чергу хороші сонцезахисні окуляри зобов'язані захищати від шкідливих ультрафіолетових променів. Якщо ви купуєте окуляри в салоні оптики, а не на розкладках, таким захистом різною мірою будуть володіти всі окуляри.
Ступінь затемнення поділяють на 4 категорії: від 1 - мінімальний захист (окуляри для похмурої погоди і просто модні аксесуари), до 4 категорії - окуляри, які використовуються для максимального захисту в умовах високогір'я, на гірськолижних курортах, у сніговій Арктиці влітку. Найчастіше в окулярах відомих марок ви можете зустріти 3 ступінь захисту - вона не дуже затемнена і одночасно добре захищає.
Часто окуляри також мають поляризацію. Через це вони стають дорожчими і відразу ж виникає питання: що це таке і чи потрібна вона? Поляризація - це покриття, яке поглинає відблиски від будь-яких поверхонь. Уявіть, літній день ви вирішили відпочити на березі моря чи озера. Якщо ви їдете до місця на машині, то поляризовані окуляри захистять вас від відблисків і віддзеркалень з проїжджаючих повз машин. А потім загоряючи на сонечку і дивлячись на хвилі, що мірно накочуються, ви не будете відчувати дискомфорту і болю в очах, адже відблиски від води також не засліплюватимуть вас. Загалом, поляризація доповнення, що вартує своїх грошей.
Фотохромні лінзи раніше використовувалися тільки людьми з поганим зором, адже погодьтеся дуже зручно, коли твої окуляри з діоптріями, які допомагають тобі краще бачити, ще й затемняются коли ти виходиш на більш яскраве вуличне світло. Тепер же в період, коли оправа стала модним аксесуаром, багато хто обирає окуляри з фотохромними лінзами, які змінюють інтенсивність свого затемнення залежно від освітлення: на сонечку лінза в окулярах одного кольору, в приміщенні іншої, а в тіні третього: цікаво, зручно і комфортно.
Дзеркальне покриття використовується, в основному, в сонцезахисних окулярах. Воно наноситься на передню поверхню лінзи і може бути різної кольорової гами. Користування такими окулярами затруднено в погано освітлених приміщеннях і вночі через зменшення кількості проникаючого в очі видимого світла. Але все ж дзеркальні лінзи залишаються на сьогоднішній день одними з найпопулярніших в оптичній моді.
Особливості кольорів сонцезахисних лінз:
Сірий. Цей нейтральний колір забезпечує природне перенесення кольорів і сприйняття кольорів навколишнього середовища. Він не змінює контрастність зображення і рекомендується для тих видів діяльності, для яких важлива природна оцінка кольору.
Коричневий / бурштиновий. Забезпечує поліпшення контрастності зображення і сприяє зниженню напруги очей. Рекомендується для занять водними видами спорту і для відпочинку, а також для водіння автомобіля.
Зелений. Покращує контрастність і знижує напругу очей при яскравому світлі. Рекомендується для різноманітних видів діяльності та щоденного використання.
Жовтий. Покращує сприйняття глибини простору і збільшує контрастність. Часто застосовується в окулярах для занять стрілецькими видами спорту.
Червоний і рожевий відтінки також підвищують контрастність, мають заспокійливий ефект для очей; підійдуть для користувачів комп'ютерів, зменшуючи напругу очей при тривалій роботі;
Синій зменшує яскравість відблисків від снігу та води.
Але, які б окуляри ви не вибрали, головне, щоб вони захищали ваші очі і дарували настрій щодня.