Нічні лінзи Paragon CRT - новий метод корекції короткозорості

Ортокератологія (ОК-терапія) - це сучасний метод корекції короткозорості та астигматизму за допомогою застосування жорстких газопроникних контактних лінз (ортокератологічних лінз), які використовуються під час сну і, за допомогою запрограмованої перебудови епітелію рогівки (зміна передньої поверхні), покращують гостроту зору. ОК-терапія дає можливість обходитися без окулярів і контактних лінз, не вдаючись до хірургічних втручань.
 
Перші ортокератологічні лінзи були застосовані у 60-их роках, але так як тоді результати були мало передбачувані і носіння лінз для отримання результату було тривалим, то методика не отримала широкого розповсюдження. На початку 90-их із появою сучасного діагностичного обладнання та можливості виготовляти лінзи більш складної геометрії, ортокератологія, як метод корекції, почала розвиватися з новою силою.
 
Терапевтичні контактні лінзи нічного носіння Paragon CRT (Corneal Refractive Therapy), які були сертифіковані у 2002 році в США та Європі, відносяться до нічних лінз, що дозволяють проводити корекцію короткозорості та астигматизму у дітей та дорослих, яким не підходять стандартні методи корекції або протипоказана лазерна операція . Після всіх клінічних випробувань, проведених фахівцями, ортокератологічні лінзи Paragon CRT були рекомендовані дітям з шестирічного віку, оскільки є абсолютно безпечними.
 
При короткозорості промені світла, які проходять через око, збираються у фокус перед сітківкою і зображення виходить розмитим. Щоб фокус збігався з сітківкою потрібно зменшити здатність заломлюючу силу променів, зробивши форму рогівки більш плоскою. Цей принцип лежить в основі всіх хірургічних методів корекції зору.
 
Принцип дії нічних лінз Paragon CRT заснований на незначній зміні кривизни рогівки (її вирівнюванні, перерозподілі поверхневих клітин). Так само як і звичайні м'які контактні лінзи, лінза Paragon CRT розташовується безпосередньо на оці, але завдяки унікальній формі і конструкції, вона м'яко впливає на клітини епітелію рогівки, ущільнює їх в центрі і збільшує на периферії. Саме цим створюється дозування ущільнення в центральній частині і збільшення кривизни навколо оптичної зони. Після зняття лінз рогівка протягом певного часу зберігає надану їй форму і пацієнт бачить добре без будь-якої корекції. Оскільки рогівка сама за своєю природою є еластичною, то нормальна її анатомія і цілісність шарів при цьому не порушується, а зміни настільки малі, що їх може розпізнати тільки спеціальний апарат - кератотопограф, хоча саме ці невеликі зміни дозволяють добре бачити протягом усього дня без використання окулярів або контакних лінз. Тиск на рогівку відбувається через слізну плівку, тому сама лінза не контактує з епітелієм, що робить її абсолютно безпечною. Сучасні лінзи Paragon CRT виготовляються з матеріалів з хорошою киснепроникністю, що дозволяє уникнути "кисневого голодування " рогівки.
 
Нічна лінза Парагон
 

Лінзи Paragon CRT одягаються на ніч за 10-15 хвилин до сну, знімаються вранці і поміщаються в контейнер з чистим розчином, періодично обов'язково потрібно проводити ультразвукову чистку лінз.
 
Кому показані нічні лінзи Paragon CRT:
 
- пацієнтам з короткозорістю до -6,00 діоптрій;
 
- пацієнтам з рогівковим астигматизмом до -1,75 діоптрій;
 
- дітям з прогресуючою міопією;
 
- пацієнтам які не можуть користуватися м'якими контакний лінзами (робота в погано провітрюваному приміщенні, задимленість, запиленість, сухість або підвищена вологість повітря);
 
- пацієнтам, яким не може бути проведена лазерна корекція зору з різних причин;
 

Лінзи Paragon CRT як альтернатива підходять тим, хто хоче мати прекрасний зір без використання окулярів або м'яких контактних лінз. Дуже часто такі лінзи підбирають дітям, які соромляться, або просто не хочуть, носити окуляри на людях, або ж дорослим, які в силу своєї діяльності, не можуть використовувати м'які лінзи або окуляри. Так як використання нічних лінз обмежується 7-8 годинами сну, то їх використання обмежує ризик розвитку хронічних алергічних реакцій, в порівнянні зі звичайними контактними лінзами, а також знижується ризик розвитку синдрому сухого ока.
 
Підбір нічних лінз Paragon CRT повинен проводитися досвідченим лікарем офтальмологом або оптометристом, які мають спеціальну підготовку і досвід. Після початку користування обов'язково потрібно з'являтися на планові огляди в кабінет свого лікаря: перший огляд слід провести вранці після першого використання лінзи, другий через тиждень, далі один раз на місяць. Термін використання лінзи становить один рік, після закінчення цього часу лінзу бажано замінити, оскільки проникність кисню матеріалом може знизитися.
 
Відповіді на найпопулярніші питання пов'язані з лінзами Paragon CRT ви зможете знайти за 
посиланням, також можливо зв'язатися з нашими лікарями для консультації за телефонами. За наведеними телефонами ви також зможете записатися до лікаря-офтальмолога на прийом та консультацію по підбору нічних лінз Paragon CRT.

Жіночі окуляри Переглянути
Контакт-центр
Задати питання 24 / 7

Якщо у вас виникли питання, маєте скарги, або побажання, зв’яжiться з нами. Наші спецiалiсти допоможуть вам.