Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

У березні 2017 року в усьому світі відзначають Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою. Таку акцію почали систематично проводити починаючи з 2008 року, за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою. На сьогоднішній день глаукома стала однією з основних причин сліпоти та слабкозорості..

Глаукома (від грец. - колір морської води, блакитний) - важке захворювання органу зору, яке отримало назву від зеленого забарвлення, яке набуває розширена і нерухома зіниця в стадії найвищого розвитку хворобливого процесу - гострого нападу глаукоми. Звідси ж і друга назва цього захворювання - «зелена вода» або «зелена катаракта». Глаукомою називають велику групу захворювань, що характеризуються постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, з подальшим розвитком типових дефектів зору і атрофією зорового нерва.
 

Кількість глаукомних пацієнтів у світі перевищує 100 млн. З 28 млн. сліпих у світі майже кожний п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням. Наразі в Чернівецькій області під диспансерним наглядом знаходиться більше 5 тисяч хворих на глаукому. Щорічно в області виявляють понад 400 нових випадків цього захворювання. Раннє ж виявлення дозволяє своєчасно призначити оптимальне лікування і запобігти сліпоті.
 

Всім необхідно пам’ятати, що глаукома є підступною хворобою і тому більшість людей можуть, навіть, не відчувати початок захворювання. Єдині симптоми, які можуть свідчити про глаукому, - періодично з'являються пелена або райдужні кола перед очима при погляді на джерело світла. Якщо зір почав погіршуватися, значить, процес вже запущений, і вже почалась атрофія зорового нерва, що є поганою прогностичною ознакою.
Для своєчасного виявлення глаукоми, необхідно хоча б раз на рік проходити обстеження у офтальмолога.
 

Групу ризику складають:

  • люди, чиї родичі хворіють глаукомою;
  • пацієнти з міопією;
  • пацієнти, організм яких ослаблений важкими хронічними хворобами, наприклад, цукровий діабет;
  • пацієнти старше 40 років.


Загальні рекомендації лікарів офтальмологів:

  • уникайте фізичних і нервових перевантажень;
  • намагайтеся уникати темряви, тому що в темряві зіниці розширюються, що, в свою чергу, сприяє підвищенню внутрішньоочного тиску;
  • в дієту слід включити рослинні продукти, бажано обмежити вживання м'яса, жирної їжі, міцний чай і кава, гострі приправи, прянощі, соління також не рекомендуються. А ось кисломолочні страви, особливо свіжий кефір, овочі, хліб грубого помелу, капуста, чорнослив дуже корисні;
  • обсяг рідини, що вживається в день, не повинен перевищувати 5-6 склянок;
  • якщо ви курець, вам слід якомога швидше кинути палити.


Офтальмологи впевнені, що діагноз глаукома - не привід впадати у відчай. Адже в більшості випадків перебіг цього захворювання контролюється за допомогою медикаментозного або хірургічного втручаня, або ж їх комбінації. Тому своєчасне звернення до лікаря і рання діагностика допоможуть зберегти один з найдивовижніших дарів природи – зір.

Жіночі окуляри Переглянути
Контакт-центр
Задати питання 24 / 7

Якщо у вас виникли питання, маєте скарги, або побажання, зв’яжiться з нами. Наші спецiалiсти допоможуть вам.