Синдром сухого ока

11.01.2018

Відомим фактом є те, що за здоровий стан очей у людини відповідає слізна плівка - це тонкий шар сльози, товщиною приблизно 10 мкм, який повністю покриває передню поверхню ока. Слізна плівка не тільки захищає очі від дрібних часток пилу та шкідливої дії навколишнього середовища, а також забезпечує надходження усіх поживних речовин і кисню до рогівки. А розчинені в ній імунні комплекси створюють природний бар’єр для інфекційних агентів.

 

Коли рогівка починає недостатньо змащуватися сльозою, її поверхня стає вразливою до зовнішніх подразників, які в свою чергу провокують дискомфортні відчуття такі як почервоніння, печіння, свербіж, відчуття піску в очах, сльозотеча, світлобоязнь, різь та біль в очах. Всі ці симптоми належать до так званого синдрому сухого ока.

 

Давайте детальніше розглянемо "чому" і "як" він з'являється.

По суті синдром сухого ока - це є патологічний стан рогівки, який виникає при розривах слізної плівки або ж при недостатньому виробленні слізної рідини.

 

Загальних причин для його розвитку можна виділити дві:

 

- недостатнє утворення сльози;

- вплив зовнішніх факторів;

 

Недостатнє утворення слізної рідини, зазвичай пов'язане із різними захворюваннями, такі випадки зустрічаються досить рідко, але все ж мають місце.

 

Найбільш частіше синдром сухого ока спричиняють різні фактори пов'язані з нашим способом життя та впливом навколишнього середовища. В основному до них відносяться:

 

- постійна робота за монітором комп'ютера або ж інших пристроїв (зменшується частота моргання);

- перебування у приміщенні з сухим повітрям (кондиціювання, опалення);

- перебування на вулиці під час сильного вітру або без сонячних окулярів;

- користування контактними лінзами;

- застосування антибактеріальних офтальмологічних препаратів.

 

Перш за все "сухі очі" - це дискомфорт. Постійне відчуття печіння, піску в очах, почервоніння не дають відчувати себе комфортно та впевнено, а ігноруваня симптомів може призвести до ускладнень. В наш час майже кожна людина у своєму житті стикається з синдром сухого ока, особливо це активні користувачі контактних лінз та люди, які багато часу проводять за монітором комп'ютера.

 

При багатогодинній роботі за монітором людина фіксує погляд в одному напрямку і "забуває" моргати, а зменшення частоти моргання призводить до того, що передня частина ока, а саме рогівка, погано змочується сльозою.

Користувачам контактних лінз також знайомі ці неприємні відчуття, оскільки лінза покриває певну частину рогівки, тим самим перешкоджаючи вільному доступу сльози до неї. Саме тому в склад розчинів для лінз, і сам матеріал лінз, вводять додаткові зволожуючі агенти, щоб мінімізувати недостатнє природнє зволоження.

 

При першій появі дискомфорту в очах, насамперед користувачам контактних лінз, обов'язково потрібно звернутися до лікаря-офтальмолога, саме він швидко може діагностувати причини неприємних відчуттів і виписати потрібні засоби для їх усунення. Зазвичай такими засобами є зволожуючі очні краплі або "штучні сльози". В їх склад входять спеціальні компоненти, які відновлюють зволожуючий шар на поверхні рогівки і усувають прояви синдрому сухого ока. Їх використання може бути призначене лікарем, як постійне, так і час від часу. Все залежить від симптомів та причин появи.

 

В наших оптиках кваліфіковані лікарі-офтальмологи перевірять та підберуть для Вас тільки найкращі зволожуючі краплі для того щоб Ваші очі завжди виглядали сяючими та здоровими.

 

Ознайомитися детальніше з асортиментом зволожуючих крапель Ви можете в каталозі інтернет-магазину "Зволожуючі краплі"

 

Читайте також: