Лінзи для водіїв Zeiss DriveSafe від компанії Carl Zeiss Vision

09.01.2017

                   

 

Бути водієм автомобіля в наш час  це швидше необхідність ніж розкіш. Що ж є головним, коли говорять про безпеку за кермом - автомобіль чи водій? Окрім безпеки самого автомобіля одну з ключових ролей грає 100% зір у водія, а також відчуття зорового комфорту за кермом. Якщо зір не 100%, то водій не може адекватно оцінювати ситуацію на дорозі і йому обов'язково потрібна корекція окулярами або контактними лінзами під час водіння. За кермом автомобіля очі водія потребують збереження чіткості при швидкому переведенні погляду на дорогу, приладову панель, бічні дзеркала і дзеркало заднього огляду. Особливо важливим є чіткий зір в умовах недостатнього освітлення. В туман, дощ, сутінки або нічний час чіткість зору набагато нижче, оскільки зіниця розширюється і оцінювати дистанції ставає важко. Окрім того яскраве сліпуче світло від зустрічних фар і вуличних ліхтарів заважають водієві відчувати себе комфортно за кермом.

 

Всі ці проблеми можна частково вирішити за допомогою окулярів, які мають лінзи з жовтим фільтром. У сутінковий час і туман вони роблять зображення яскравіше і контрастніше. Також вони частково блокують яскраве світло від фар (а саме сині короткохвильові промені), тим самим зменшуючи засліплення і дають водієві більше комфорту за кермом. І в тожей час у цих лінз є кілька недоліків:

 

   - жовті лінзи хоч і блокують холодне світло від зустрічних фар і роблять його м'якіше, але не дають додаткової чіткості,
 
   - жовтий колір занадто яскравий і такі окуляри не можна використовувати постійно (тільки в умови поганої видимості).
 
 
Компанія Carl Zeiss Vision розробила лінзи під назвою Zeiss DriveSafe, які були покликані вирішити зорові проблеми людей, які хочуть відчувати себе при водінні автомобіля більш комфортно і безпечно. При створенні продукту було проведено ряд досліджень, що б зрозуміти, як саме працюють очі водія за кермом і що власне необхідно поліпшити. Для цього була відібрана група водіїв, в автомобілях яких були встановлені камери, фіксуючі куди дивляться очі водія під час перебування за кермом. На основі цих досліджень і опитування водіїв, були визначені основні завдання щодо поліпшення зору при водінні:
 
 
   - збереження чіткості картинки при переведенні погляду (поліпшення фокусування, динамічного зору),
 
   - поліпшення зору в умовах недостатнього освітлення і поганої видимості (туман, дощ, сніг, нічний час),
 
   - зменшення засліплення  від зустрічних фар і вуличних ліхтарів.
 
 
Компанія Carl Zeiss Vision поставила за мету випустити оптичну лінзу, яка б виконувала функції окулярів з жовтим фільтром, і яку можна було б використовувати постійно (вдень і вночі). Для цього було розроблено три ексклюзивні технології:
 
 
   - Технологія Luminance Design,
 
   - Технологія DriveSafe Design,
 
   - Покриття DuraVision DriveSafe.

 

Технологія Luminance Design забезпечує кращий зір вночі і в сутінках завдяки оптимізації дизайну лінзи, що враховує середній діаметр зіниці в умовах низької освітленості. Залежно від ступеня розширення зіниці і змінюється наше сприйняття простору. Коли зіниця вузька ми бачимо чітко на всіх відстанях, за дощової і туманної погоди зіниця розширюється, тому зображення далеких предметів стає розмитим. Теж саме відбувається вночі, тільки в більшій степені.

 

    

 

Технологія ZEISS DriveSafe Design враховує поведінку очей і голови під час руху автомобіля. При оптимізації монофокальної лінзи це дає широкий периферійний огляд, а при оптимізації прогресивної лінзи, створює більш широку зону для далі (більше на 14%) і широку середню зону (зону розширено на 43%), а також полегшує фокусування при переведенні погляду з приладової панелі на дзеркала і вдалину.

 

                                                                            

 

Покриття ZEISS DuraVision DriveSafe зменшує розмитість, що викликається світлом фар зустрічних автомобілів і ліхтарями вуличного освітлення. Покриття зменшує проходження через лінзу короткохвильових синіх променів, які інтенсивно випускаються ксеноновими і LED лампами сучасних фар автомобілів. Саме вони, сфокусувавшись на сітківці створюють ефект засліплення.

 

                                         

Серед переваг лінзи Zeiss DriveSafe можна відзначити наступне:
 
 
   - висока якість зору в умовах недостатньої освітленості;
 
   - зменшення засліплення від зустрічних фар і ліхтарів;
 
   - чітка видимість дороги, приладової панелі, дзеркал;
 
   - поліпшення бінокулярного зору;
 
   - реальне сприйняття простору;
 
   - відсутність яскравого жовтого забарвлення і привабливий вигляд готових окулярів;
 
   - одна пара окулярів для повсякденного носіння і безпечного водіння автомобіля.
 
 
Саме тому 97% користувачів відзначили дані лінзи, як кращий варіант для водіїв, які турбуються про свою безпеку і хочуть відчувати себе за кермом автомобіля більш комфортно.
 
Замовити лінзи Zeiss DriveSafe Ви завжди можете звернувшись до одного з наших салонів.

 

Ваша Оптика Люксор

 
Читайте також: