6 основних правил по догляду за контактними лінзами

09.03.2019

1. Лінзи одягаються та знімаються завжди чистими руками. 

Перед проведенням будь-яких маніпуляції з контактними лінзами необхідно ретельно вимити руки та витерти їх рушником або паперовими серветками. Потрібно слідкувати щоб на пальцях не залишалися ворсинки, оскільки при попаданні на око це може викликати дискомфортне відчуття. 

2. Проводити механічну очистку лінзи. 

Після зняття лінзита перед тим як помістити її в контейнер, слід провести її механічну очистку. На лінзу крапають розчин та подушечкою вказівного пальця, круговими рухами, легенько проводиться очистка з обох сторін. Після очистки лінза промивається розчином та поміщається в контейнер. 1-2 рази на тиждень можна проводити ферментну очистку лінз за допомогою спеціальних таблеток.

 

 

3. Для зберігання лінзи використовувати спеціальні розчини, які призначені для її очищення та зволоження. 

Розчин в контейнер наливається так щоб лінза повністю була ним покрита та залишається на ніч. Для глибокої очистки можна використовувати розчини на основі перекису водню, перед використанням обов’язково необхідно ознайомитися з інструкцією. Не можна використовувати ніякі інші розчини, які не призначені для зберігання лінз.

 

 

4. Слідкуати за чистотою контейнера. 

Контейнер, в якому зберігаються лінзи, обов'язково повинен змінюватися щомісяця. Вранці, після того як Ви одягли лінзи, сполосніть контейнер розчином і дайте йому висохнути. Контейнер не можна промивати під проточною водою або іншими розчинами, які не призначені для цього. 

 

 

5. Використвувати зволожуючі краплі, при необхідності.

Якщо на протязі дня Ви відчуваєте сухість або "пісок в очах", контактну лінзу слід зволожувати спеціальними краплями з вмістом гіалуронової кислоти. Ні в якому разі не можна використовувати розчин для зберігання лінз для закапування в очі.

 

6. Не продовжувати термін використання лінзи.

Замінювати лінзи потрібно вчасно. Не можна переношувати контактні лінзи, більше зазначеного терміну використання, наданого виробником. 

  1.  

 

Читайте також: